Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dom energooszczędny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jesse

Jesse
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 07 luty 2014 - 22:46

Ostatnio dużo sie mówi o takich domach. Czy rzeczywiście są takie świetne i można na nich zaoszczędzić energię?

• 0

#2 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 19 luty 2014 - 23:19

Oczywiście, że można zaoszczędzić. Może na początku to nie będzie widoczne, ale potem sam stwierdzisz, że koszty są mniejsze niż przy normalnym domu.

• 0

#3 Denis0

Denis0
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2014 - 10:55

Oczywiście, że można o ile są faktycznie energooszczędne. Taki dom powinien efektywnie wykorzystywać dostarczoną energię i w sezonie grzewczym zatrzymywać ją wewnątrz domua nie ogrzewać powietrze otaczające dom od zewnątrz. Obecnie najlepsze właściwości termoizolacyjne ma beton komórkowy (U ściany nawet 0,173 W/m2K - informacja ze strony bloczków Termalica) i to z takiego materiału należy budować dom energooszczędny a nie dodawać solary itd.

• 0

#4 polinka

polinka
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:33

Jesli są energooszczedne no to pewnie,ze oszczedza sie energię :) Podobają mi sie takie rozwiązania, mysle,ze jak bede kiedys budowac swoj dom to będzie on drewniany, bo to tez jest sprzyjające naturze. Duzo ładnych projektów ma Polska Drewniana, oni bardzo stawiają na precyzję i estetykę, żeby domy byly ozdoba okolicy i harmonizowaly z otoczeniem, a nie byly stawiane tak zupelnie bez pomyślenia.  

• 0

#5 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:55

rzeczywiście koszty eksplatacji domu pasywnego są imponujące, co prawda dom ten jest droższy w wybudowaniu, jednak myślę, że warto budować takie domy.

• 0

#6 t_hajduk

t_hajduk
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 09:57

Samo "energooszczędzanie" musi się wiązać z koniecznością instalacji różnego rodzaju: nowatorskich, sprawdzonych i wydajnych w pracy systemów grzewczych. Dlatego ja osobicie polecam bardziej szczegółowe zaintereowanie sie tematem instalacji w domu kotłów lub grzejników o dużych paramterach mocy i dobrej przepustowości.

Czasami wystarczą 2-3 grzejniki w odpowiednich miejscach, a można wydajnie ocieplić dom.

• 0

#7 sabo

sabo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Lokalizacjałodygowice

Napisano 20 listopad 2015 - 22:55

:D Witam. Tylko domy energooszczędne buduje sie obecnie. <_< Ja mieszkam w domu szkieletowym =- typu kanadyjskiego. :)  Materiał główny- to drewno.

• 0

http://beskidplex.com

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych