Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłoga - jaka?

podłoga remont drewno

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zonek

Zonek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:09

Chcielibyśmy za jakiś czas wymienić podłogę w mieszkaniu. Myślimy o parkiecie, chociaż nie jesteśmy jeszcze przekonani co do tego, jaki gatunek drewna wybrać? Co byście proponowali? Coś krajowego czy egzotyki? Jak się zapatrujecie na te ostatnie?

• 0

#2 MissMargot

MissMargot
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 01 luty 2014 - 22:54

Zdecydowanie dąb, choć znajomi chwalą też jesion. Mam dębową podłogę od wielu lat i jest niezniszczalna. Trochę kosztuje, ale warto zainwestować. :)

• 0

#3 Tabir

Tabir
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 luty 2014 - 08:30

Ale pewnie wyjdzie taniej niż egzotyki. Też postawiłbym na dąb. No i ważne, żeby dobrze położyć, bo nawet najlepszy gatunek nie pomoże, jeśli położą partacze.

• 0

#4 Zonek

Zonek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2014 - 16:40

Żeby nie kładli partacze to ja wiem, wolę jakichś profesjonalistów, tylko najpierw trzeba wybrać odpowiednich. Mam z tym kłopot.

• 0

#5 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 14 luty 2014 - 23:43

Gdzie mieszkasz, że masz problem ze znalezieniem odpowiedniej ekipy?

• 0

#6 marcinwroblewski

marcinwroblewski
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2014 - 11:00

witam,

ja polecam parkiet z orzecha amerykańskiego - sam mam go od 5 lat i nie widać prawie żadnej różnicy między nowym a teraźniejszym stanem parkietu

• 0

#7 Tabir

Tabir
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2014 - 16:33

Żeby nie kładli partacze to ja wiem, wolę jakichś profesjonalistów, tylko najpierw trzeba wybrać odpowiednich. Mam z tym kłopot.

Jeśli to mazowieckie czy też okolice wawy, to polecam parkiet studio, bo znaja się na rzeczy. Można im zaufać.

• 0

#8 Arek

Arek
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 19:12

Ja polecam dąb mam u siebie w salonie, chociaż też w ogrodzie zimowym mam płytki drewnopodobne wiem, że płytki to nie to samo co parkiet z litego drewna, ale robią fajne wrażenie. Coś w stylu:

41153469709243244369.jpg

• 0

#9 tendaris

tendaris
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 17:33

Jeśli to mazowieckie czy też okolice wawy, to polecam parkiet studio, bo znaja się na rzeczy. Można im zaufać.

A zajmują się też doradztwem w tych sprawach? Czy na to nie ma co liczyć?

• 0

#10 Justyna 2

Justyna 2
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:46

polecam salon DDD Dobre Dla Domu mają bardzo duży wybór paneli, podłóg drewnianych + do tego potrzebne akcesoria.

• 0

#11 Tabir

Tabir
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:17

A zajmują się też doradztwem w tych sprawach? Czy na to nie ma co liczyć?

No, ja się ich doradzałem. I wstępnie i potem. Powinni pomóc :)

• 0

#12 Wiza

Wiza
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:09

A cz ktoś z użytkowników krył podłogę drewnianą olejowskiem Osmo? Sprzedawcy namawiają nas na takie rozwiązanie, natomiast ja słyszałam trochę nieprztchylnych opinii o olejowosku wogóle. Najczęstrzym zarzutem jest trudność w codziennej pielęgnacji i przecieranie się powłoki w ciągach komunikacyjnych. Czy mogę prosić o Wasze opinie, jako użytkowników tak impregnowanej podłogi?

• 0

#13 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 08:17

A ja mam panele. 

• 0

#14 Wiza

Wiza
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:23

No i mimo nieprzychylnych opinii zdecydowaliśmy się na krycie desek środkami Osmo - mają ciekawe wybarwienie, a informacje zawarte na ich stronie - przekonały nas, że to produkt naturalny, ekologiczny etc. Mam nadzieję, że naszej decyzji nie będziemy żałować za jakiś czas.

• 0

#15 Crickt

Crickt
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:40

Widzieliśmy ostatnio w jednym miejscu fantastyczną podłogę z drewna egzotycznego. Co to dokładnie był - nie wiemy. Chyba doussie. Przyznam, że bardzo się nastawiliśmy na położenie egoztyku u siebie. Wiecie, gdzie można znaleźć duży wybór takich podłóg?

• 0

#16 Viska

Viska
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:12

Widzieliśmy ostatnio w jednym miejscu fantastyczną podłogę z drewna egzotycznego. Co to dokładnie był - nie wiemy. Chyba doussie. Przyznam, że bardzo się nastawiliśmy na położenie egoztyku u siebie. Wiecie, gdzie można znaleźć duży wybór takich podłóg?

Może sprawdź na Parkiet Studio. Raczej rozczarowania nie przeżyjesz, mają spory wybór  (z montażem zresztą).

• 0

#17 henryksowa

henryksowa
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:13

Zwykły prosty olejowany parkiet, efektowny no i przede wszystkim piękny 

• 0

#18 najki

najki
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:14

ja bym poszedł raczej na coś ładnego i pożytecznego, zaskoczył mnie ostatnio pomysł znajomego na pomorskim i to nie jest głupi pomysł zwłaszcza pryz gromaddce dziecii. w przedpokoju ma rzucony na podłogę imitat panela podłogowego a jest to płytka ceramiczna podłogowa, czy jak tam to się nazywa. Kopara mi opadła takie wrażenie robi. U siebie na kresach tego nie widziałem, może ktoś podrzuci jakieś namiary na źródło tych/takich płytek, bo nawet nie wiem czy to jedna firma robi czy już się spopularyzowało, a jestem pewien że i wam się spodoba

• 0

#19 CarpeDiem

CarpeDiem
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 19:52

w tanim gresie pod Lęborkiem takie cuda sprzedają

• 0

#20 kionel

kionel
  • Użytkownik
  • 19 postów