Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dom parterowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:04

Co sądzicie o domach parterowych? Mnie się zawsze taki marzył, ale obawiam się, że z taką ilością pokoi chyba praktyczniej będzie jednak domek piętrowy wybudować...

• 0

#2 Jesse

Jesse
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:43

Ja mam domek parterowy, ale pokoiki są raczej małe, tzn. dla mnie są wystarczające, ale jeśli wolisz przestronne wnętrza, to dom parterowy może zająć zbyt dużo miejsca. ;)

• 0

#3 Tomasz

Tomasz
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:24

Dom parterowy to dobra alternatywa dla osób które nie potrzebują dużych przestronnych wnętrz, nie da się ukryć że domy parterowe mają swój specyficzny urok.

• 0

#4 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2014 - 19:50

Może bez dzieci domek parterowy byłby świetnym rozwiązaniem, ale przy takiej liczbie planowanych pokoi lepiej postawić na parterowy ;)

• 0

#5 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:58

Dokładnie - w przypadku rodziny 2-3 osobowej parterowy dom jest ok. Ale jeśli dzieci jest 2,3 lub więcej to przydałby się piętrowy.

• 0

#6 tissu

tissu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2015 - 23:31

Bardzo polecam budowę domu parterowego. Czy mały czy duży ma dużo zalet. Przede wszystkim kontakt z otoczeniem każdego pomieszczenia. Stosujac okna do podłogi dom jest maksymalnie zintegrowany z otoczeniem. Po drugie przestrzeń. Dom nie jest podzielony na 2 poziomy i widać na jednym poziomie przestrzeń domu. Może też być w kształcie np litery l co mocno go urozmaica. Jest też przyszłościowy. Każdy w ko.ncu narzeka na chodzenie po schodach, a w przypadku domu parterowego problemu nie ma.

Domy parterowe można zobaczyć tutaj:

http://www.tissu.com.pl/produkty/148-projekty-domow-jednorodzinnych-indywidualnych,212-forma,214-domy-parterowe

tissu

• 0

#7 henryksowa

henryksowa
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:05

Fajne są domy parterowe, ale o dużej powierzchni...szkoda tylko rzadko wydają pozwolnie na budowę takiego domu z płaskim dachem...

• 0

#8 t_hajduk

t_hajduk
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 10:01

Co sądzicie o domach parterowych? Mnie się zawsze taki marzył, ale obawiam się, że z taką ilością pokoi chyba praktyczniej będzie jednak domek piętrowy wybudować...

Domy parterowe łatwiej jest ogrzać (podobno). Zdania są podzielone. Ja jednak wychodze z założenia, że jeśli weźmiesz pod uwage ogrzewanie, to najlepiej jest zainwestować w domy kocioł lub odpowiednie grzejniki. Wtedy przy ich odpowiednim rozmieszczeniu dom grzejesz bardzo wydajnie bez względu na to, cz jest on parterowy czy piętrowy

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych