Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki materiał na dom ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Master

Master
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 13:56

Wiadomo jak buduje, się swój wymarzony dom staramy, się aby był dobrze wykonany.

Jednak nie zawsze nam to, się udaje..

Czy warto inwestować w lepsze materiał czy gorsze ?

chodzi o jakość..

na czym możną zaoszczędzić? ogólnikiem 

• 0

#2 john-deer

john-deer
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:10

Zaoszczędzić możesz na wyborze najtańszego dostawcy materiału. 

Co do jakości, ja biorę zawsze ten materiał, który jest w średniej cenie i jest dobrze! 

• 0

#3 Master

Master
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:14

właśnie też tak myślę. Rozmawiałem z kierownikiem sklepu (market budowlany) powiedział, że może udzielić mi 7% rabatu na każdy materiał 

• 0

#4 tupatrz

tupatrz
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 15:01

Wiem jedno że na farbach można sporo zaoszczędzić. Z innymi materiałami nie wiem. Myślę że i tam można coś zaoszczędzić 

• 0

#5 Master

Master
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:12

właśnie zakupiłem farb na ponad 300 zła zapłaciłbym ponad 400 zł :)

• 0

#6 tupatrz

tupatrz
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 08:28

e to masz niezły rabat ;) może i mi coś załatwisz ? gdzie mieszkasz ? może, się jakoś dogadamy ?

• 0

#7 Master

Master
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 18:55

nie raczej nie ma takiej opcji - dzięki za pytanie ale nie ;/ sork

• 0

#8 Tomasz

Tomasz
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:28

Na materiałach nigdy nie opłaca się oszczędzać, bo może się to później zemścić i zaoszczędzone złotówki będziemy musieli później wydać na ewentualny remont takiego domu.

• 0

#9 Denis0

Denis0
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:19

Według mnie nie należy oszczędzać na materiale z którego chcemy postawić ten dom. Ściany powinny być z dobrego materiału i nie mam tu na myśli superwytrzymałej cegły, a jednak materiał o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych, ponieważ to się przekłada na koszty eksploatacji naszego nowego domu.

• 0

#10 MissMargot

MissMargot
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 01 luty 2014 - 22:46

To zależy od wielu czynników. Jeśli nie ma się gdzie mieszkać i szybko chciałoby się wprowadzić do nowego domu, to siłą rzeczy trzeba postawić na tańsze materiały. Jednak gdy możemy poczekać, to lepiej odłożyć więcej kasy na lepsze materiały, żeby uniknąć potem remontu.

• 0

#11 rocket_dog

rocket_dog
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:12

Oczywiscie, ze nie należy oszczedzac na materiale, w końcu mowa o domu, w którym bedzie się mieszkać, chyba nie chcemy aby nam się dach zawalił na głowe:) Dlugo sie zastanawialam przed postawieniem domu, bo bardzo chcialam drewniany, tez nie wiedzialam co konkretnie wybrać, ale wiele osob mnie odwiodło od pomyslu oszczedzania na budulcu. Dlatego wziełam jeden z projektow Polski Drewnianej, bo oni mają naprawde solidne i porządne konstrukcje. Przyoszczędzić można na inncyh rzeczach, jesli chodzi o dom, to nie polecam ;)

• 0

#12 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 27 luty 2015 - 11:39

Oczywiście, że lepsze. Jednak niestety wiąże się to z większymi kosztami, ale coś za coś...

• 0

#13 kamiennik

kamiennik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 12:28

na pewno nie warto oszczędzać na materiałach do ocieplani domu, dobrej jakości materiał to podstawa, najlepiej w całym systemie jednego producenta, żeby mieć gwarancję, że wszystko do siebie pasuje, warto też zwracać uwagę na rekomendacje ITB

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych