Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projekt domu jednorodzinnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 john-deer

john-deer
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 12:49

Witajcie, to mój pierwszy post. 

Chciałbym się od was dowiedzieć, skąd braliście swoje projekty domów?
Allegro, specjalistyczne strony internetowe, a może prasa? 

Czekam na sugestie z Waszych stron! 

• 0

#2 Master

Master
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:15

Allegro - odpada ;_) idź do biura projektowego, zbierz z całego miasta wyceny i porównaj je w internecie(chodzi o projekty z allegro itp) 

• 0

#3 tupatrz

tupatrz
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 15:00

wystarczy się ubrać i wybrać się na miasto. Poszukać biura i zebrać oferty 

• 0

#4 Tomasz

Tomasz
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:29

Również nie polecałbym tak ważnych rzeczy jak projekt kupować na allegro, wystarczy odwiedzić biuro projektowe i  za odpowiednie pieniądze zrobią nam projekt wymarzonego domu.

• 0

#5 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2014 - 19:25

Tylko biura projektowe. Za zaprojektowanie domu zazwyczaj płaci się ok.2-3 tys., ale to jednorazowy wydatek.

• 0

#6 xend

xend
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 23:44

Proszę powiedzieć, czy projektant musi mieć uprawnienia budowlane aby je projektować?

• 0

#7 angkor

angkor
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 08:45

Ja mam projekt od Polski Drewnianej, bo moja żona kilka lat temu zafascynowala się bardzo domami z bali. Znalezlismy te firme po dłuuugim szperaniu po internecie, a zachęciła nas bardzo ich idea, czyli budowanie trwalych i praktycznych domów, a zarazem ładnych i pasujących do otoczenia :) A że jest to dość kosztowna inwestycja, to od dłuzszego czasu juz odkladamy pieniądze,  teraz mozemy sobie wreszcie pozwolic na budowę takiego domu :)

• 0

#8 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:57

Ja wybrałem z katalogu Biura Nieruchomości, które prowadzi moją budowę.

• 0

#9 Kristina

Kristina
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 31 październik 2014 - 18:50

Ja mam projekt z biura MG Projekt i właśnie jestem w trakcie budowy :) Polecam gorąco, biorę teraz udzial w konkursie fotograficznym, wpisałam się w ostatniej chwili, ale wciąż mogę wygrać :) Zapraszam Was do głosowania, lub do rywalizacji, jak kto woli :) Budowa domu to fajna przygoda :)

• 0

#10 Katarina

Katarina
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 16:52

Co do projektowania domu to polecam firmę Pracownia.info. Jest to firma, która projektuje domy jednorodzinne energooszczędne, pasywne i ekologiczne. Wykonują na etapie projektu koncepcyjnego analizę ekonomiczno-energetyczną (optymalizację), która umożliwia wybranie wariantu energooszczędnego najbardziej opłacalnego. Dodatkowo wykonują model 3D umożliwiający wirtualny spacer po budynku - jest ona wizją domu dla klienta, dzięki której może on ocenić ich pracę.

• 0

#11 Sunshine

Sunshine
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 00:34

my zwróciliśmy sie do znajomego architekta który zrobił dla nas projekt po żniżce

• 0

#12 tissu

tissu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2016 - 15:02

Generalnie są 2 drogi:

pierwsza to kupienie projektu typowego, jest tego na rynku dużo. Wtedy projekt jest niedrogi ale trzeba znaleźć coś co pasuje ponieważ już przeróbki domy typowego to kosztowna praca.

Druga opcja to zamówienie projektu indywidualnego. Jest to dłuższy proces projektowania, ponieważ architekt musi dowiedzieć się co chcemy i zaproponować projekt najbliższy naszym oczekiwaniom. Można do takiego projektu wprowadzić zmiany aby jak najbardziej dopasować go do naszych potrzeb. Można też liczyć na bardziej szalony i indywidualny projekt. Będzie to też dom niepowtarzalny, gdyż projektowany tylko dla danego klienta. W celu wybrania firmy najlepiej zobaczyć co wcześniej robiła i jeśli klimatem nam pasują realizacje to jest gwarancja że stworzy dom idealny dla klienta.

Przykładowe domy indywidualne:

http://www.tissu.com.pl/produkty/148-projekty-domow-jednorodzinnych-indywidualnych

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych