Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dywan - kilka pytań laika

dywan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jamn1992

Jamn1992
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 22:34

Witam forumowiczów i o radę pytam

Szukam dywanu do sypialni. Styl nowoczesny, coś jasnego - jakies 150 na 200. Ważne! Ma być miękki i ciepły. Taki sobie żona zażyczyla.

Przeglądałem różne sklepy internetowe i tak straciłem piątkowy wieczór i całą sobotę. Wybór jest duży, a może nawet za duży. Sporo różnych parametrów. Zapytał bym u sprzedawcy, ale wiadomo - każdy będzie polecał to co mu zalega, czego pozbyć się nie może.

Co mnie ciekawi: Czy kraj pochodzenia ma jakieś znaczrnie? Maszynowo czy ręcznie robiony? Co ze składem?- spotkałem się z ofertami dywanów z różnych rodzajów wełny. Czegoś unikać?

Dużo pytań, ale przyznam się że jestem kompletnie zielony w tym temacie.

• 0

#2 EkoKamin

EkoKamin
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:55

Jakim dysponujesz budżetem na kupno tego dywanu?

• 0

Pozdrawiam,
EkoKamin  kominki steatytowe

#3 Jamn1992

Jamn1992
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 październik 2013 - 18:12

Ten dywan ma być na lata. Nikt tam w budach chodzić nie będzie. Sądzę że mogę dać nawet 2 tyś złotych. Oczywiście nie chcę przepłacać.

• 0

#4 biskoraf

biskoraf
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 październik 2013 - 23:26

Nie jestem specjalistą od dywanów, ale już kilka kupowałem i napisze co wiem:

Kraj pochodzenia tak napradę ma niewielkie znacznie. Może mieć wpływa na materiał z jakiego wykonano dywan oraz na wzornictwo. O ile dobrze pamiętam najdroższe są jedwabie, potem szlachetne gatunki wełny, potem jest tradycyjna wełna i materiały syntetyczne. Pomędzy są różne mieszanki.

Jezeli chcesz mieć unikat: ręcznie tkany, jeżeli nie, to maszynowo.

Oczywiście ręcznie tkany nie znaczy, że takiego już nie spotkasz, znaczy tyle że każdy egzemplarz jest inny. Zwykle są też robione w małych ilościach.Zresztą zwykle sprzedawcy takich dywanów mają po jednej sztuce.

Maszynowo robione jak nazwa sugeruje, są produkowane w dużych ilościach. Nie opłacało by się tym sposobem robić np. 50 dywanów.

Czego unikać? Nie pewnych sprzedawców, dziwnie niskich cen. Na przykład nie kupisz legalnie kilkumetrowego dywanu z czystego jedwabiu za 500 złotych. Jak sobie przypomnę to napisze gdzie kupowałem dywany do swojego domu

• 0

#5 Monak

Monak
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 październik 2013 - 22:55

Skorzystam z okazji i się zapytam. Czym różnią się dywany z kaszmiru od innych dywanów orientalnych? Nie licząc wysokiej ceny

• 0

#6 biskoraf

biskoraf
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2013 - 05:38

Monak

Kaszmir to rodzaj wełny. Nie jestem w 100% pewny, ale zdaje się, że podobnie jak jedwab zmienia kolor w zależności pod jakim kątem pada światło. Uprzedzam, pewny nie jestem. Najlepiej będzie jeżeli zapytasz jakiegoś sprzedawcę dywanów orientalnych - wyślij zapytanie do jakiegoś sklepu. Na pewno odpowiedzą.

Jasmin. Kupowałem tutaj : www.galeria-dywanow.com i nie miałem żadnych problemów.

• 0

#7 EkoKamin

EkoKamin
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 październik 2013 - 06:00

biskoraf troche nie wyobrażam sobie kupowania dywanu przez internet, to troche tak jak z kupowaniem ubrań, musisz wziąć do ręki, obejrzeć na własne oczy

• 0

Pozdrawiam,

#8 biskoraf

biskoraf
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 październik 2013 - 11:18

Kiedyś też bym tak powiedział, ale gdy chciałem kupić dywan do swojego domu, nie miałem wyboru. W mojej okolicy nie było żadnego salonu z dywanami. Ogólnie są one usytuowane tylko w dużych miastach, a często wybór i tak mają niewielki, bo powierzchnia sklepu jest ograniczona. Wyjątkiem mogą być sklepy ala komfort czy Ikea, ale ich asortyment, moim zdaniem, jest dość monotonny.

Ponadto transport, w końcu nie każdy ma kombi, aby zakupiony dywan przewieść do domu, więc pozostaje nam wynajem, bądź kurier.

Dlatego tak dużo ludzi kupuje przez Internet - mają większy wybór, no i jest taniej. Utrzymanie sklepu kosztuje, tym bardziej w dobrej lokalizacji. Pracownikom też trzeba płacić. Niektóre towary, jak np. dywany aż tak dobrze się nie sprzedają, więc koszty utrzymania sklepu muszą być wliczone w ich cenę. Stąd w normalnym salonie jest zwykle drożej,

Ciężko porównywać zakup dywanu z zakupem odzieży, Inna półka cenowa, łatwiej je dostać. W końcu sklepy z odzieżą są nawet w małych wioskach. Zupełnie inaczej koszty przesyłki wpływają na cenę końcową.

Kwestia dopasowania. Ubranie może źle leżeć, nawet jeżeli według informacji zawartych na metce pasuje. Dywany mają swoje wymiary. Zawsze możemy przed zakupem wziąć miarkę i zmierzyć czy w pokoju mamy odpowiednią ilość miejsca, czy też nie.

Obecnie zakupy przez Internet ułatwiają prawa konsumenta. Warto o nich pamiętać i w razie potrzeby z nich korzystać.

• 0

#9 EkoKamin

EkoKamin
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 październik 2013 - 06:14

Obecnie zakupy przez Internet ułatwiają prawa konsumenta. Warto o nich pamiętać i w razie potrzeby z nich korzystać.

Fajnie, że są te prawa ale niektórzy sprzedawcy niestety mają je nadal w poważaniu :) Sam to przerabiałem pare razy. Ale zawsze były to małe kwoty więc szkoda mi było cennego czasu na egzekwowanie praw konsumenta na drodze prawnej.

• 0

Pozdrawiam,

#10 Jesse

Jesse
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 05 luty 2014 - 21:02

Ręcznie robiony to fajna sprawa, ale przy niskiej cenie ja bym miał opory oczyma wyobraźni widząc biedne małe dzieci zmuszane do pracy w fabryce dywanów.

• 0

#11 MissMargot

MissMargot
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 21 luty 2014 - 12:50

Kiedyś jeździli po domach i sprzedawali dywany, fajna sprawa to była. Czy jeszcze gdzieś się to praktykuje?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych