Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drewno ezgotyczne vs krajowe

drewno parkiet remont podłoga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quizze

Quizze
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 maj 2015 - 15:45

Witam. Chciałbym się zapytać o różnice między egzotykami a krajowymi? Z reguły te pierwsze są trochę albo i bardziej droższe. Czy przekłada się to w jakiś sposób na ich lepszą jakość? Jakie wy macie u siebie podłogi?

• 0

#2 Trimones

Trimones
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 maj 2015 - 10:58

Niektóre lepiej radzą sobie z wilgotnością, znajomi mają np. bambusową...w łazience (!). I nie narzekają. U nas jest podłoga jesionowa. I jesteś przywiązani do krajowych rozwiązań, ale co kto lubi. Warto byłoby jeszcze doradzić się fachowców.

• 1

#3 Quizze

Quizze
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2015 - 08:47

Dzięki za odp. Co do fachowców i w ogóle miejsca, w którym weźmiemy materiały, to jeszcze na nic się nie zdecydowaliśmy. I w sumie chyba nie przyjdzie to z łatwością...różnie to bywa z tymi wykonawcami.

• 0

#4 yepek

yepek
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 30 maj 2015 - 15:32

Tak jak kolega wyżej napisał. Egzotyczne dużo lepiej radzi sobie z wilgocią, a także z deszczem. Nie wymaga takiej impregnacji jak ma to miejsce w przypadku drewna krajowego.

• 0

#5 Trimones

Trimones
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2015 - 08:59

Dzięki za odp. Co do fachowców i w ogóle miejsca, w którym weźmiemy materiały, to jeszcze na nic się nie zdecydowaliśmy. I w sumie chyba nie przyjdzie to z łatwością...różnie to bywa z tymi wykonawcami.

Rzeczywiście, na "specjalistach" może się czasami przejechać. Już sporo takich historii słyszałem. Trzeba dobrze wybrać - fakt. U mnie parkiet kładli Parkiet Studio i nic złego się nie stało. Bardzo sprawnie wszystko się odbyło.

• 0

#6 Lena

Lena
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 20:03

Też się nad drewnem egzotycznym, podoba mi się merbau.Jak pytałam w voxie to proponowali mi zakup z montażem, wtedy bym mniej za tą podłogę płaciła. Tak do końca nie wiem tylko czy do kuchni i łazienki ją dawać, choć wiem że dobrze znosi wilgoć.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drewno, parkiet, remont, podłoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych