Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana użytkowania budynku wymagająca zgłoszenia - projekt zamienny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 zagubiona

zagubiona
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:40

Witam uprzejmie, chciałam państwu przedstawić sytuację w jakiej się znalazłam,otóż wynajęłam biuro projektowe do wykonania projektu budowlanego zmiany sposobu użytkowania pomieszczenia gospodarczego na pomieszczenie działalności gospodarczej. Projekt nie wymagał pozwolenia na budowę,a jedynie zgłoszenia. Tak też zostało to wykonane. Projektant poinformował mnie o wszelkich zmianach i robotach jakie pa mi potrzebne do realizacji by dostosawać budynek do przepisów w zakresie działalność budowlanej,ponieważ klient czyli ja miałam pełne zaufanie do projektanta który wciskal we mnie konieczność wykonania dodatkowych robót nie próbowałam nawet negocjować próby wykorzystania tego co mam już w budynku na staje. No i stało się kilka tygodni temu odebrałam projekt z wydz architektury urzędu miasta,nie widząc ostatecznej wersji projekt przed złożeniem go do urzędu. By zrealizować cele projektu musiałabym zainwestować w budynek kilka tys złotych. Przeprowadziłam mały wywiad i okazuje się,że budynek będący w moim posiadaniu można przekształcić na działalność gosp. bez jakichkolwiek nakładów finansowych. Co robić? Czy mogę wycofać podbity projekt z urzędu? Może wykonać coś w rodzaju projektu budowlanego zamiennego? Czy prawo dopuszcza taka możliwość? Proszę o pomoc.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych