Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zaaranżować miejsce pracy w domu?

Napisane przez rafallo , 31 październik 2013 · 3655 Wyświetleń

Kiedy budowaliśmy nasz dom, myśleliśmy z żoną głównie o miejscach wspólnych (salonie, sypialni, kuchni) oraz przestrzeni dla dzieci (mamy trójkę), ale zupełnie zaniedbaliśmy kwestię miejsc do cichej, spokojnej pracy. Teraz stoimy przed decyzją, jak zaaranżować nasze domowe biuro - oboje potrzebujemy gabinetu, wystarczy jeden pokój, bo będziemy używać go na zmianę lub razem, ale musi być to przestrzeń praktyczna i spokojna, odgrodzona od dzieciaków przede wszystkim.

Pomysł jest taki - na biuro będziemy chcieli zamienić jedno z pomieszczeń przy garażu, jest tam okno, kilkanaście metrów kwadratowych, trzeba tylko trochę wyremontować i wprowadzić trochę więcej przytulności, posprzątać, itp. Czytałem kilka poradników o tym w angielskim internecie.

Zastanawiam się teraz czy biurko powinno znaleźć się pod oknem, tak żeby siedzący przy nim miał widok za oknem przed sobą czy tak, żeby siedzący musiał się odwrócić, żeby wyjrzeć przez okno. Chodzi mi w praktyce nie tyle o dobre widoki, tylko o to, jak będzie się pracować w tych warunkach. Mamy co prawda w naszej Toshibie Portege Z30 matową matrycę, ale nawet przy tej technologii nie najlepiej pracuje się przy dużym nasłonecznieniu. Poza tym nikt nie chce wysilać wzroku.

Druga sprawa zorganizowanie obiegu dokumentów i ogólną ergonomię biura - jak rozmieścić półki, żeby to nie było zbyt przytłaczające miejsce. Nastawiamy się w większym stopniu na biuro bez papieru, ale wiadomo, że nie jest to w całości możliwe. Przydałaby się też jakaś tablica korkowa, tylko mamy w garażu dość cienkie ściany i szukam czegoś wieszanego w jakiś mało inwazyjny sposób.

Macie jakieś doświadczenia z przerabianiem pomieszczenia przygarażowego na biuro?

  • 0Wrzesień 2021

N P W Ś C P S
   1234
567891011
12131415161718
192021222324 25
2627282930  

Ostatnie wpisy