Skocz do zawartości

Zdjęcie

Borówki Amerykańskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 john-deer

john-deer
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:09

W zeszłym roku było mocno wilgotno i moje borówki bardzo obrodziły, a ja po prostu UWIELBIAM je konsumować. 

Czy Wy też macie je w swoich ogrodach? 

• 0

#2 Grzegorz

Grzegorz
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:25

Witam

Mój znajomy ma kilka krzewów borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej u siebie w ogrodzie. Aby dobrze rosły potrzebują odpowiedniej ziemii i dużo wody. Generalnie zbiera trochę owoców, ale nie są to jakieś olbrzymie ilości.

Na profesjonalnych plantacjach borówki amerykańskiej przywozi się całe ciężarówki specjalnej ziemi i buduje specjalne zbiorniki na wodę.

Więcej o uprawie możesz poczytac tutaj: http://budujesz.info/artykul/borowka-amerykanska-wysoka,375.html

Pozdrawiam

Grzegorz

• 0

#3 marcin

marcin
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 17:54

Ciekawy artykuł, ja mam jeden krzaczek tej borówki i najpierw wykopałem dołek 30x30x30cm i zasypałem torfową ziemią, mocno kwaśna, borówka właśnie taką lubi i miała bardzo duże owoce. Jako przysmak można było zjeść. 

• 0

#4 john-deer

john-deer
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:17

Marcinie to źle, że posiadasz tylko jeden krzaczek. Sprzedawca w sklepie ogrodniczym powiedział mi, że trzeba mieć minimum 2 takie same odmiany, które w tym samym czasie zakwitną. Zachowasz wtedy krzyżowe zapylenie. 

• 0

#5 tupatrz

tupatrz
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 08:32

nie znam się na krzewach, ale potwierdzam kolegę. Musisz mieć 2 krzewy to jest bardzo ważne 

• 0

#6 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:15

Miałam dwa krzewy, owoców wiele nie było i nie smakowały też jakoś rewelacyjnie. Nie wiem, od czego to zależy. Nieco się rozczarowałam.

• 0

#7 ela krztuk

ela krztuk
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 12:44

Witam wszystkich.  Ja ze swoimi borówkami trochę namęczyłam się, alw nie żałuje. Na targu kupiłam sześć różnego gatunku borówek. Sadzić pomagał mi syn, ale wszystko jest w porządku.  Wsadzone są tak jak powinny. Najpierw trzeba było duży dół wykopać, zmieszać torf kwaśny zmieszać z ziemią i posadzić. Teraz już puszczają pąki i zaczynają liście wypuszczać. Z tego co słyszałam i czytałam nie sadzi się jednej borówki. Jedna borówka, źle owocuje, tak samo jak jagoda kaczmacka. Najlepiej kupić kilka krzewów jagody. Jagody kaczmackie są przedewszystkim samopylne. W pierwszym roku po zakupie boróki moje były osłaniane w czasie zimy. Zawsze podsypuję kory sosnowej na zimę.

• 0

#8 henryksowa

henryksowa
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:18

borówki muszą mieć bardzo kwaśnej ziemi żeby ładnie owocowały i w ogóle żeby rosły. 

• 0

#9 Wiza

Wiza
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 20:25

Moje borówki tej zimy mocno ucierpały - ktoś je połamał do korzenia. Myślicie, że odrosną? Czy inwestować w nowe?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych