Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje budowa domu?

koszt budowy domu budowa domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2013 - 10:58

Rozpocząłem budowę domu. Zrobiłem wstępny kosztorys, ale nie wiem czy prawidłowo. Pierwszy raz buduję dom. Ile mniej więcej może kosztować budowa średniej wielkości domu jednorodziennego z materiałami ze średniej półki. Mam 350 tys i nie wiem, czy mi wystarczy?

Pozdrawiam.

• 1

hmmmm

#2 Jurek

Jurek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 12:36

Wydaje mi się, że 350 tyś może okazać się zbyt małą kwotą. Wszystko zależy od materiałów i kosztów robocizny, ale przydałoby się trochę więcej środków.

• 0

#3 Wojtek

Wojtek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:22

Jeśli będziesz zwracał uwagę na ceny i wszystko dobrze rozplanujesz to starczy spokojnie

• 0

#4 dopamina

dopamina
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 11:26

350 tyś powinno wystarczyć. Zależy jaką ekpię sobie wynajmniejsz. Polecam górali. Oni mają budowę domu w krwi.

• 0

#5 Denis0

Denis0
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:35

Określenie "średniej wielkości" jest mało precyzyjne, ale na dom trochę powyżej 100m2 powinno wystarczyć.

Nie przesadzaj z oszczędnością na materiałach, jeżeli chcesz trochę pomieszkać w tym domu.

Moim zdaniem warto np wymurować ściany z betonu komórkowego, bo to pozwala na oszczędności w eksploatacji domu.

BK jest obecnie najlepszym termoizolatorem co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, dodatkowo taniej wychodzi robocizna, ponieważ z bk buduje się najszybciej.

• 0

#6 Tomasz

Tomasz
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:27

Ciężko jednoznacznie powiedzieć jakie są realne koszty wybudowania domu, wydaje mi się że za kwotę którą dysponujesz będziesz w stanie postawić dom, jeśli odpowiednio zrobiłeś kosztorys, pamiętaj aby nigdy nie przesadzać z oszczędzaniem na jakości materiałów.

• 0

#7 Lilla

Lilla
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2014 - 19:29

Jeśli możesz, to odłóż trochę wyprowadzkę w czasie, coby spokojnie w razie czego uzbierać więcej środków i nie oszczędzać na jakości, bo potem więcej wydasz na remonty.

• 0

#8 xend

xend
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 23:48

To zależy około 150 mkw domu do stanu pod klucz to wydatek 350 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś posiada, posiadał i zdał egzamin na uprawnienia budowlane to umie zaprojektować bez większych problemów.

• 0

#9 MałaMi

MałaMi
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:18

trochę za mało jak na budowe domu. Dlatego też ja sie zastanawiam nad kupnem mieszkania.

• 0

#10 MarcinK

MarcinK
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 08:16

Też myślałem, że 350 tysięcy mi wystarczy, niestety dom kosztował mnie 420 tysięcy. 

• 0

#11 lara

lara
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 19:36

Można oszczędzać na materiałach i zmieścić się w 350 tys. - pytanie, czy w perspektywie czasowej będzie to opłacalne.

• 0

#12 yepek

yepek
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:03

Ja zbudowałem z Termalici, a po latach ociepliłem styropianem. Rozłożyłem koszty w czasie i w efekcie mam oszczędny i ciepły dom. Polecam zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Jedno ale - projekt musi uwzględniać przyszłe ocieplenie by nie płacić bajońskich sum za termoizolację.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych